UÇAN SÜPÜRGE

Sürükleyici ve Merak Dolu Bir Yaz Kampı...

Yaz Kampı

Nisan-Mayıs aylarında belirli tarihlerde ve Temmuz ayı boyunca talep edilen bir tarihte 2 gece 3 gündüzden oluşan İzmir’in Şirin Köyü Şirince’de gerçekleştirdiğimiz kampımıza 10-13 ve 14 -18 yaş gruplarından öğrenciler katılabilir. Her 10 öğrenciye bir öğretmen refakat edecek şekilde planlanır. Bir kamp dönemi öğrenci sayısı 25 kişiyle sınırlıdır. Talep ettiğiniz tarih, kişi sayısı ve iletişim numaranızı bize gönderdiğinizde ayrıntılı bilgi vermek için size geri dönülecektir.

 

1. Gün: Otelimize yerleştikten sonra, doğa yürüyüşü ve yaz meyveleri toplama etkinliğinden sonra, öğlen köyün nefis yemeklerinin tadına bakıyor ,Zeytinin serüvenini  öğrenmek için zeytinyağ fabrikası ziyaret ediyoruz. Zeytinin mitolojik hikayelerini de öğrendikten sonra  Bir köy evinde misafir oluyoruz. Kış için yapılan hazırlıkları öğreniyoruz. Şirince ve mübadele konulu yaratıcı drama atölyesiyle köyün hikayelerini yaşıyor, akşam otelimizde doğadan topladığınız parçaları kullanarak bir kamp hatırası tasarlıyoruz.

 

2. Gün: Sabah kahvaltısından sonra   Pamucak Sahilinde okaliptüs ağaçlarının altında nefis bir yürüyüş yapıyoruz. Efes’te eskiden gemilerin limana girdiği kanalı görüyoruz. Çetin Kültür Köyü(Maket Köy)  gezisiyle küçük maket insanların olduğu köyü gezerken köy yaşantısının nasıl olduğunu izliyoruz, Arvalya’da ata binme etkinliğinden sonra, Öğle yemeği için 14 km mesafedeki Çamlık Köyüne hareket ediyoruz.”Trenleri seven çocuklar” yaratıcı drama atölyesinden sonra köyümüze geri dönüyoruz. Akşam yemeğinden sonra Seramik atölyesinde  eski insanların hayatını kolaylaştıracak çok işlevli bir kap tasarlıyoruz.

 

3.Gün: Sabah kahvaltısından sonra Efesi oryantiring ile gezmek, oyunlarla öğrenmek için Efes Antik kentine gidiyoruz. Efes kazı alanını ziyaret edip arkeologların  nasıl çalıştığını öğreniyoruz.(O tarihte kazı olması durumunda) Öğle yemeğimizi yedi uyuyanlar ören yerinde yedikten sonra bir dahaki kampımızda görüşmek üzere günümüzü noktalıyoruz.

Not:
* Hava durumuna göre kamp programının etkinliklerinde değişiklik yapılabilmektedir.
* 1 gün öğlen yemeği ve özel müze giriş ücretleri fiyata dahil değildir.
* Kişi sayısına ve talep ettiğiniz tarihe göre konaklama yerinde değişiklik olabilmektedir.
* Kişi başı kamp ücretleri için Kamp Başvuru formunu doldurup gönderdiğinizde detaylı bilgi verilecektir.

Ücrete Dahil Olanlar:
* Bir gün tam pansiyon bir gün yarım pansiyon konaklama.
* Yaratıcı drama atölyeleri. (3 Atölye)
* Şirince Köyü, Çamlık Köyü, Pamucak Sahili, Arvalya, Selçuk transfer ücretleri, çevre gezileri.
* Sanat tasarımlarında kullanılacak malzemeler.

SİHİRLİ TARİH

Sihirli Tarih; Atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin ülkemizdeki sosyal bilgiler ve tarih müfredatlarının kazanımlarına ulaşması, araştırmaya istek duyması, geçmişte ve günümüzde Anadolu’nun zengin yaşam kültürünü fark etmesi için önce kendini ve çevresini tanımasını sağlar.

RESİM GALERİSİ

İletişim Formu