UÇAN SÜPÜRGE

Kültürel ve Heyecan Verici Bir Kış Kampı...

Kış Kampı

Sömestr Tatilinde (26-27 Ocak ve 2-3 Şubat) ve kış aylarında seçeceğiniz bir başka tarihte 2 gece 3 gündüzden oluşan İzmir’in Şirin Köyü Şirince’de gerçekleştirdiğimiz kampımıza 10-13 ve 14-18 yaş gruplarından öğrenciler katılabilir. Her 10 öğrenciye bir öğretmen refakat edecek şekilde planlanır. Bir kamp dönemi öğrenci sayısı 25 kişiyle sınırlıdır. Kış kampımız Tiyatro Medresesinde gerçekleşmekte olup farklı bir tarih talep ettiğinizde konaklama yerinde değişiklik olabilmektedir. Talep ettiğiniz tarih, kişi sayısı ve iletişim numaranızı bize gönderdiğinizde ayrıntılı bilgi vermek için size geri dönülecektir.

 

Kamp İçeriği:
1. Gün: Sabah buluştuktan sonra, Efes Müze’sinde Efes’te tiyatro keyfi mask atölyesinde kendi maskemizi yaparak hem eğleniyor hem de tiyatronun nasıl ortaya çıktığını oynayarak öğreniyoruz. 30.000 eski fotoğraftan oluşan, Cemal Özkaynak Anı Evini geziyor, fotoğrafların hikâyesi etkinliğini yapmak için en beğendiğimiz fotoğrafı seçiyoruz. Çetin Kültür Köyü (Maket Köy) gezisiyle küçük maket insanların olduğu köyü gezerken köy yaşantısının nasıl olduğunu izliyoruz. Kış masalları ve fotoğrafların hikâyesi etkinliği için köyümüze geri dönüyoruz.

 

2.Gün: Sabah kahvaltısından sonra doğa yürüyüşü ve kış meyvelerini dalından toplama etkinliğini ağaçların mitolojik hikâyesini dinleyerek yapıyoruz.” Hayal Edin” köy gezisinden sonra öğlen yemeğimizi alıyor, zeytininin serüvenini öğrenmek için zeytin yağ fabrikasını ziyaret ediyoruz. Mübadele ve Şirince konulu yaratıcı drama atölyesinde köyün geçmiş hikâyelerine yolculuk yapıyoruz. Temiz havada güzel bir gün geçirdikten sonra,  akşam, kestaneli tarifler yemek atölyesinde kendi kestaneli tarifimizi yaratıyor ve afiyetle yiyoruz.

 

3. Gün: Sabah kahvaltısından sonra Şirince’ye 14 km mesafede olan Çamlık Köyüne hareket ediyoruz.”Trenleri seven çocuklar” yaratıcı drama atölyesiyle Çamlık Tren Müze’sini keşfediyor Atatürk’ün seyahat ettiği trene biniyoruz. Pamucak sahilinde “Hatıra kutusu” etkinliğimizle kampımızı tamamlıyoruz.
Not:
* Hava durumuna göre kamp programının etkinliklerinde değişiklik yapılabilmektedir.
* 1 gün öğlen yemeği ve özel müze giriş ücretleri fiyata dahil değildir.
* Kişi sayısına ve talep ettiğiniz tarihe göre konaklama yerinde değişiklik olabilmektedir.
* Kişi başı kamp ücretleri için Kamp Başvuru formunu doldurup gönderdiğinizde detaylı bilgi verilecektir.

Ücrete Dahil Olanlar:
* Bir gün tam pansiyon bir gün yarım pansiyon konaklama.
* Yaratıcı drama atölyeleri. (3 Atölye)
* Şirince Köyü, Çamlık Köyü, Pamucak Sahili, Arvalya, Selçuk transfer ücretleri, çevre gezileri.
* Sanat tasarımlarında kullanılacak malzemeler.

SİHİRLİ TARİH

Sihirli Tarih; Atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin ülkemizdeki sosyal bilgiler ve tarih müfredatlarının kazanımlarına ulaşması, araştırmaya istek duyması, geçmişte ve günümüzde Anadolu’nun zengin yaşam kültürünü fark etmesi için önce kendini ve çevresini tanımasını sağlar.

RESİM GALERİSİ

İletişim Formu