LAMBANIN CİNİ

Eğlenceli Oyunlarla Size Tarihi Sevdiriyor

Lambanın Cini

Pınar Sözer Tonga

Pınar Sözer

Uçurtma ile uçan kuşa özenmek, tahta atla orduları yönetmektir oyun. Lambabın cini eğlenceli oyunlarla size tarihi sevdiriyor. Dileyin ondan ne dilerseniz!

 

Pınar Sözer

1978 yılında İzmir’in Selçuk ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Tarih Bölümünü ve Anadolu Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümünü bitirdi. Çeşitli özel okullarda 13 yıl tarih öğretmenliği yaptı. Selçuk Efes Kent Belleği Arşiv ve Müzesinin kuruluşunda ve tarih sergilerinin hazırlanmasında görev aldı. Yaratıcı Drama, Kukla Tiyatrosu, Okul Öncesi Öğretmenliği, Aile ve Öğrenci Koçluğu sertifika programlarını eğitmenlik derecesinde tamamladı.

 

Uluslararası Sosyal Bilimler Konferansı, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, Efes Müzesi başta olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarında “müzecilik” ve “tarih eğitimi nasıl olmalıdır” konularında eğitimler verdi. 2000 yılında “Üniversiteye Hazırlık Tarih Soru Bankası” 2014 yılında “Yaratıcı Drama ile Tarihe Yolculuk” adlı kitapları yayınlandı. “Gelibolu” Oratoryosu ve “Oyuncakçı Amca” kukla tiyatrosu çeşitli kurumlarda sergilendi.

 

Milenyum Kuşağının Eğitimi, Temel Psikoloji Eğitimi, Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi, Sözlü Tarih Araştırma yöntemleri gibi sertifikalara sahiptir. 2006 yılından beri 5 yaşından itibaren, tüm yaş grubu çocuklar ve yetişkinler için farklı konularda yaratıcı drama atölye çalışmalarını sürdüren Sözer, halen özel okullarda Tübitak Tarih Proje Danışmanlığı yapmaktadır. Bir çocuk annesidir.

SİHİRLİ TARİH

Sihirli Tarih; Atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin ülkemizdeki sosyal bilgiler ve tarih müfredatlarının kazanımlarına ulaşması, araştırmaya istek duyması, geçmişte ve günümüzde Anadolu’nun zengin yaşam kültürünü fark etmesi için önce kendini ve çevresini tanımasını sağlar.

RESİM GALERİSİ

İletişim Formu